B Corp Sertifikası Nedir?

B Corp Sertifikası Nedir?

B Corp’lar, iş dünyasında başarı kriterini yeniden tanımlamayı amaçlayarak finansal ve finansal olmayan değerlerini sürdürülebilir bir şekilde yöneten ve tüm paydaşları için yarattığı değeri ortaya koyan B Corp sertifikalarını da gururla taşıyorlar. B Corp olan şirketler gönüllü olarak kurumsal yönetim, çalışanlar, yerel ekonomi ve toplum ile çevre gibi alanlarda değer yarattıklarını gösteren belirli bir performans standardını kabul ediyorlar. Böylece birçok şirket arasından farklılaşıp öne çıkıyorlar.

Bugün 50 ülkede, 130 farklı sektörde 2.500’den fazla şirket çoktan B Corp topluluğuna katıldı. Bu şirketler, özel sektörün sadece dünyanın en iyi olmak değil, dünya için de en iyisi olmak için rekabet etmelerini teşvik ediyor ve tek bir amaç uğruna çalışıyorlar: iyi olan kazansın!

“İyi” Olan Kazansın!

Hem finansal hem de marka ve itibar değeri anlamında önemli olan kazanımlar…

İş dünyası en zorlu çevresel ve toplumsal sorunlara daha fazla çözüm geliştirerek kazanacak. Biliyoruz ki başarının sadece yüksek bilanço değerinden ibaret olmadığı günümüzde “iyi” olan her zaman kazanır; çalışmak için en gözde marka olmak, paydaşların duygusal bağlılık hissettiği ve herkes için değer önerisi (value proposition) olan bir marka olmak, başarınızı belirleyen önemli faktörler.

B Corp topluluğu markanız için ortaya koyması zor olanı göstermeniz için size yardımcı oluyor: Dünya için yarattığınız değeri.

B Corp topluluğunu yakından tanıyın! B Corp topluluğunun parçası şirketlerin profillerini görebilir, hikayelerinden ilham alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için bize ulaşın: bcorp@s360.com.tr

 

  • Ben& Jerry’s sıradan bir şirket değil çünkü sosyal bir misyon edinerek, başarılı iş yapmanın tanımını tüm paydaşlar için değer yaratmak olarak veriyor.
  • Patagonia sıradan bir şirket değil çünkü çevresel etkisi en aza indirilmiş iş modelleriyle en iyi ürünü üretmek için çalışıyor ve tüketimi teşvik etmeyen bir iletişim dilini tercih ediyor.
  • Method sıradan bir şirket değil çünkü “beşikten beşiğe” üretim analizleriyle geçmişi, şimdiyi ve geleceği düşünen iş modelleri için çalışıyor ve sorumlu ürünler üretiyor.