Guardian Medya Grubu B Corp oluyor!

Guardian Medya Grubu B Corp oluyor!

5319-images

The Guardian ile tanınan Guardian Medya Grubu B Corp sertifikası alan ilk büyük uluslararası haber kuruluşu oldu. Amaç odaklı bir şirket olma taahhüdünü benimseyen GMG, dünya için en iyi şirketler arasında yer alacağını açıklarken aynı zamanda 2030’a kadar sıfır karbon salımına ulaşma hedefini açıkladı.

Bugüne kadar sürdürülebilir iş konusunda yaptığı haberlerle iş modellerindeki dönüşüme dikkat çeken The Guardian, okurlarına verdiği yeni çevresel taahhütte iklim krizine dikkat çekmek amacıyla çevre konulu haberlerin sayısını ve derinliğini arttıracağını ifade etti. Aynı zamanda iklim haberlerinde kullanılan dilin bu alanda farkındalık yaratacağının da önemine dikkat çekiyor.

Guardian Medya Grubu CEO’su David Pemsel, Guardian okurlarının gazeteden yüksek beklentileri olduğuna dikkat çekerek B Corp olmanın hesap verebilirliği arttırması dolayısıyla da önemli bir adım olduğunu ifade ediyor. Guardian CCO’su Anna Bateson da dünya üzerinde olumlu etki yaratma konusunda okuyuculara karşı derin bir sorumluluk taşıdıklarını söylerken aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki şirketlerin olumlu etkiyi hedeflediklerini ve bunu stratejileri haline getirdiklerini ekliyor.

2019 yılı itibariyle B Corp topluluğunda 3.000’in üzerinde sertifikalı, dünya iyi olmayı amaçlayan şirket yer alıyor. GMG, B Corp topluluğuna katılarak şeffaflık, hesap verebilirlik, çalışma şartları, toplumsal etki, çevresel etki ve müşteriye etki gibi pek çok alana odaklanarak daha sürdürülebilir ve değer odaklı bir şirket olma yoluna gittiğini paydaşlarına duyurmuş oluyor.

Comments are closed.