B Corp’lar Bir Araya Geliyor

B Corp’lar Bir Araya Geliyor

3994-tumblr_inline_oqwwijZ7381rmva3b_500

Avrupa B Corp topluluğu 20-22 Haziran tarihlerinde Portekiz’in Cascais şehrinde bir araya geliyor. Deneyimlerin ve hikayelerin paylaşılıp, hedef ve değerler doğrultusunda alınacak aksiyonların konuşulacağı buluşmada daha iyi ve değer yaratan bir iş dünyası için paylaşımlar yapılacak. S360 olarak bizim de katılacağımız buluşma, Patagonia, DanoneWave, Ecover ve Triodos Bank gibi şirketleri buluşturacak.

Portekiz’deki buluşmanın yanı sıra topluluktan dikkat çeken bir diğer gelişme de Finlandiya merkezli Helsinki Capital Partners’ın B Corp olması oldu. Yatırım şirketi olan Helsinki Capital Partners Finlandiya’nın ilk B Corp’u olmanın yanı sıra, varlık yönetimi şirketi olarak sorumlu bir iş modeli benimsemesiyle, sosyal ve çevresel etkilerine dikkat eden şirketlerin yatırım çekmesini sağlamak bakımından ön plana çıkıyor. Şirketin işlettiği üç fonu bulunuyor ve dört ortak grubuna hizmet veriyor: özel yatırımcılar, kurumlar, profesyonel atletler ve sanatçılar. HCP, çalışanların maddi riske girdiği aktif ve sorumlu portföy yönetimine inanıyor ve yenilikçi projeleri ile modern, değişim arayan bir varlık yöneticisi. Şirketin kurulmasının arkasındaki temelse şeffaf ve dürüst bir varlık yöneticisi olmak ve varlıkların sürdürülebilir yönetimini sağlamak.

Helsinki Capital Partners (HCP) CEO’su Tommi Kemppainen “Şirketimizin 10. yıl dönümünde B Corp sertifikasyonunu alabilmemiz doğru yolda ilerlediğimizin en büyük göstergesidir.” Diyerek B Corp olmanın önemini “Çoğu insanın çürümüş olarak düşündüğü bir sektörde iş yapıyoruz ve insanların güvenini kazanmak hiç kolay değil. Ancak yeni bir B Corp olarak finans sektörünü ve iş ilişkisi içerisinde olduğumuz özel sektörü yeniden tanımlamamıza yardımcı olacak araçlarımız olacak.” şeklinde ifade etti.

Portekiz’de gerçekleşecek toplantının detaylı programına buradan ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.