B Corp Türkiye büyüyor!

B Corp Türkiye büyüyor!

8588-2

Bildiğiniz gibi B Corp, sadece sektörünün ve dünyanın en iyisi olmak için değil, dünya için en iyi olmak üzere çalışan şirketlerin gönüllü katıldığı bir liderlik hareketi ve geniş bir topluluk. Son 2 yıldır Türkiye’de birçok şirket bu topluluğun parçası olabilmek için performansını ölçüyor, geliştiriyor.

B Corp topluluğunun hem küreseldeki hem de Türkiye’deki yeni üyesi Expanscience oldu ve şirket Türkiye de dahil tüm operasyonlarıyla topluluğun bir parçası olarak değişim için çalışan şirketler arasında yer aldı. Fransız merkezli Expanscience, dermo-kozmetik sektöründe Fransa’nın ve Türkiye’nin ilk B Corp’u olma özelliği taşıyor.

Şirket Temmuz ayının sonunda bir iç paydaş etkinliği gerçekleştirerek B Corp’un anlamını çalışanlarına anlattı ve bu alanda neler yapılabileceğini dair fikirlerini topladı. S360 olarak bizim de yer aldığımız etkinlikte Taze Kuru da iş modelini anlatarak B Corp Türkiye topluluğundaki deneyimlerini anlattı.

Expanscience’ın topluluğa katılmasıyla birlikte “dünyanın en iyisi olmak için değil, dünya için de en iyisi olmayı” hedefleyen ve pozitif kurumsal sosyal sorumluluk bilinci ile hareket eden B Corp’ların sayısı, 51 ülke’de 130 farklı sektörde 2.457’ye ulaştı. Expanscience Türkiye’yi dünyayı şirketlerin gücüyle daha iyi bir yapma konusundaki taahhüdü için tebrik ediyoruz!

Comments are closed.