Avrupa B Corp Hareketinin Kurucuları Arasında Yer Almak İçin Son Çağrı

Avrupa B Corp Hareketinin Kurucuları Arasında Yer Almak İçin Son Çağrı

B Corp Sertifikalı Şirketler Avrupa B Corp Hareketinin Kurucu Şirketleri Arasında Kabul Edilecek

Avrupa B Corp hareketinin resmi lansmanına davetlisiniz! B Corp Avrupa Lansmanı 21-22 Nisan tarihlerinde Hollanda’da gerçekleşecek. Bugün dünya çapında 38 ülkede tam 1200 adet B Corp var. Küresel B Corp hareketi, 10 farklı Avrupa ülkesinden 40 B Corp’la beraber her yerde olduğu gibi Avrupa’da da büyümeye devam ediyor. Yakın zamanda B Corp sertfikası alan şirketler, Avrupa’daki B Corp hareketinin kurucuları olarak kabul edilerek, birtakım ayrıcalıklara sahip olacaklar. B Lab Avrupa ekibinin yürüteceği tanıtımlar ve organize ettiği etkinliklerde yer almak da bu ayrıcalıklar arasında.

21-22 Nisan tarihlerinde, B Lab Avrupa ekibi, Avrupa B Corp hareketinin kurucu B Corp’larını tanıtmak ve başarılarını kutlamak için iki özel etkinlik düzenleyecek. Siz de bu değişim hareketinin bir parçası olun ve bu tarihi ana tanıklık edin. Tek yapmanız gerekenB Etki Değerlendirmesini bir an önce doldurmak. 

Davetiye

1. Triodos Bank’ın Evsahipliğinde Global B Corp Buluşması  
21 Nisan, Zeist, Hollanda

Bu etkinlik  küresel B Corp hareketinin arkasındaki ortaklar ve yakın destekçilerin katılımıyla B Corp’lara özel olarak olarak düzenlenecektir. Öğleden sonra yapılacak konuşmalara ve soru-cevap seansına katılarak siz de diğer B Corp’larla tanışabilirsiniz.

2. Değişim Liderlerini Kutlayalım: Avrupalı Kurucu B Corp’lar
22 Nisan, Amsterdam, Hollanda

B Lab partnerleri Dutch ve Dopper‘ın desteği ile gerçekleşecek olan etkinlikte Avrupa’nın ilk B Corp’larını kutlamak için bir davet düzenlenecek. İlham verici konuşmalar, yuvarlak masa tartışmaları ve B Corp Pazarı eşliğinde dinamik bir öğleden sonra geçirmek için sizi de aramızda görmek istiyoruz.

B Corp lansmanı etkinliklerine kaydolmak için yapmanız gerekenler şunlar:

KurucuArasindaAdim1

ADIM 1: B Etki Değerlendirmesini Doldurun

Şirketinizin çevre, toplum ve çalışanlar konusundaki performansını ölçerek kendi sektöründeki diğer global şirketlere göre kıyaslayın.

 KurucuArasindaAdim2

ADIM 2: Denetim  

Etki Değerlendirmesi puanlamasından B Corp olmak için gereken minimum performans düzeyi olan 80 puanı tutturduysanız, sizden istenen ek belgeleri temin ederek B Lab tarafından denetlenmeye hazır olun.

 KurucuArasindaAdim3

ADIM 3:  Karşılıklı Bağlılık Bildirgesini İmzalayın!

Karşılıklı Bağlılık Bildirgesi günümüzün sorumlu ekonomisinin değerlerini savunan ve daha iyi bir gelecek için birlikte hareket etmek gerektiğine inanan şirketlerin imzaladığı bir bildirge. Dünya üzerinde 1200’den fazla imzacısı bulunan bildirge aynı zamanda B Corp statüsüne geçtiğinizin resmi bir göstergesi.

Comments are closed.